Idre Fjäll

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Idre Fjäll - Švédsko

Idre Fjäll

Švédsko

Dalarnas Iän - Idre Fjäll,Idre Fjäll

Počet termínů:

33 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastní -

Počasí:

Dnes Počasí v Stockholm - transparent 29°C


Ubytování
Útulná ubytování Idre Fjäll se nacházejí jen několik metrů od lyžařských sjezdovek. V centru najdete lyžařské středisko s recepcí, supermarketem, restauracemi, bowlingovou dráhou a krytým bazénem. Sportovní hala nabízí sportovní vyžití mimo sjezdovky, například fotbal, volejbal, basketbal, badminton, stolní tenis nebo lezení. Wi-Fi (v ceně) najdete v hlavní budově, v lobby Pernilla Wilberg Hotels a v restauraci Utsikten. V hlavní budově najdete také saunu a solárium (za poplatek). Můžete tu podniknout různé aktivity jako je jízda psím spřežením, jízda na koni nebo túry na sněhovém skútru. Nechybí tu skoro nic a zaručeně si tu užijete jedinečnou zimní dovolenou! Pro milovníky běžeckého lyžování je Idre Fjäll eldorádem - nesčetné kilometry běžeckých tras skrze netknutou přírodu a zdejší biatlonový stadion jsou známé po celém Švédsku. V den příjezdu obdržíte přehled týdenních aktivit, abyste si svůj pobyt mohli co nejlépe naplánovat.

Vybavení a stravování
Útulné apartmány, studia a prázdninové domky mají sprchu s WC, TV, kompletně vybavenou kuchyňskou linku se sporákem (dvě až čtyři plotýnky), mikrovlnnou troubu, lednici s mrazákem a u některých je i pečící trouba a myčka na nádobí. Všude je možnost na usušený lyžařské výbavy a částečně lyžárna, krb a sauna. Bez stravování.

Upozornění
V případě objednávky několika pokojů nelze zaručit ubytování ve stejném objektu. Adresu vašeho ubytování obdržíte na místě při předání klíčů.
Lokalita
Pohled z vrcholku Gränjesvålen na rozlehlou, zasněženou krajinu, husté lesy a norské kopce, které vyčnívají v dáli horizontu, je dech beroucí. Jakmile se nasytíte krásného výhledu, můžete se na prknech vydat do všech světových směrů zpět do údolí. Tak to je Idre Fjäll, jedno z největších lyžařských středisek Švédska. Zpět dole se ocitnete v malebné vesničce, která připomíná motiv pohlednice. Tady, v historické provincii Dalarna, cca 30 km od hranice s Norskem, vám nebude chybět absolutně nic. Nebudou vám chybět typické červené domky ze dřeva a nebudou vám chybět ani husté, netknuté lesy. Idre Fjäll je oblíbeným cílem v létě i v zimě, hlavně u aktivních turistů. A není to jen o krásné přírodě, která vás tu všude obklopuje. Je to také kvůli pestrým možnostem aktivit a čehokoliv. Výlety do zasněžené přírody si tu vychutnáte vždy plnými douška, ať na lyžích, ve sněžnicích nebo při výletu psím spřežením či na sněhovém skútru. Že máte rádi kulturu? Nechte se unést do světa Sámů, například během výletu na typickou "Kote", což je sámská varianta obydlí. A když už jste tu - nezapomeňte ochutnat regionalní specialitky!
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Lyžařské středisko "Idre Fjäll" nabízí 41 km sjezdovek a 25 lanovek a vleků a zaboduje především ze dvou důvodů - pestrostí a sjezdovkami do všech světových stran. Z vrcholku Gränjesvålen si vychutnáte nádherný pohled a potom si můžete dokonce i vybrat, na jakou světovou stranu se vydáte zpět dolů. Přehlédnout bychom přitom neměli fakt, že se tak můžete vydat vždy po směru slunečných paprsků.

Mnoho ubytování se v Idre Fjäll nachází přímo u sjezdovek. Najdete tu mnoho modrých sjezdů, na kterých se hemží začátečníci. Děti mají dokonce na výběr mezi čtyřmi dětskými terény, které jsou umístěny různě po středisku. Po sjezdovce Asketigen se děti projedou lesem a potkají přitom různé pohádkové postavy.

Zkušení lyžaři se budou cítit jako ryby ve vodě na sjezdovce "Tokes" (v překladu: blázen), "Ravinen" (v překladu: rokle) nebo "Chocken" (šok), které snad mluví sami za sebe. Poslední je nejstrmější sjezdovkou celé provincie Dalarna se spádem 45 stupňů. S 2,8 km nejdelší sjezdovka lyžařského střediska se jmenuje "Dalarnas längsta". Pokud fandíte freestylu, nechybí tu ani funpark.
Stát
Švédsko, známé jako domov Pipi Dlouhé Punčochy a země skýtajíc největší populaci sobů v Evropě, je také opravdovým rájem pro zimní sportovce. Několik dob ledových udělalo své a zformovalo krajinu tak, jak ji zde dnes najdeme. Díky velkým skandinávským ledovcům z poslední doby ledové můžeme ve Švédsku nyní obdivovat jedinečná jezera, řeky a vodopády. Pro klasické zimní sporty jako je běžecké a sjezdové lyžování nabízí Švédsko ideální podmínky. Ne nadarmo bylo švédské Åre v roce 2007 dějištěm Mistrovství světa.

Kde se dá ve Švédsku lyžovat?
Výběr destinací ve skandinávských horách je obrovský. Horské pásmo se táhne podél norské hranice od jihu Švédska až k jeho severu. Lyžařská střediska leží ve třech odlišných regionech. Na severu Švédska najdete malá, rodinná lyžařská střediska s až 30 kilometry sjezdovek jako např. Hemavan. V nadmořské výšce mezi 454 až 1 113 m najdou optimální podmínky jak začátečníky tak i pokročilí. V srdci Švédska leží ta nejznámější a největší lyžařská střediska jako třeba i Åre. Místo zimních sportů je známé jako místo konání Světového poháru v alpském lyžování a nabízí dohromady cca 90 km upravených sjezdovek, které jsou propojeny 37 lanovkami a vleky.
Pokud se lyžování nenabažíte do sytosti, nedaleko odsud najdete lyžařské středisko Duved s dalšími 20 km sjezdovek. Za zmínku stojí také útulné středisko Idre Fjäll. Rezort vhodný hlavně pro rodiny s dětmi má svým hostům co nabídnout. Najdete tu speciálně pro nejmladší návštěvníky označené zóny, kde je umožněno hlavně dětem nasbírat první zkušenosti na lyžích nebo snowboardu. Na jihu se nachází další střediska, např. Branäs s 23 km sjezdovek. Věděli jste, že už v blízkosti Stockholmu jsou lyžařská střediska? Co byste řekli na jednodenní výlet do jednoho z nich?

Proč si objednat zimní dovolenou ve Švédsku?
Existuje nespočet důvodů, proč strávit dovolenou právě ve Švédsku. Švédové jsou velmi známí svou saunovou kulturou, tradiční sauně se tu doposud říká "Bastu" (od "badstuga" = koupací dům). V blízkosti každé vesničky se nachází společná sauna a mnoho ubytování má dokonce svou vlastní. Potit se v příjemném teple a pak se zchladit v ledovém sněhu - to byste si neměli nechat ujít!
Díky nízkému zalidnění je tu více jak dostatek místa pro každého. To se odráží také v pohodové mentalitě Švédů samotných, kterou ucítíte i v lyžařských střediscích. Další výhodou jsou sněhové podmínky. V alpách se nacházejí určitě vyšší vrcholy a výše položená lyžařská střediska, Švédsko je ale zvýhodněno svou polohou na severu, čímž je i zima chladnější a delší. Zažijte švédskou kulturu - mnoho vesnic nabízí setkání s původním obyvatelstvem. U tradiční večeře můžete poznat např. Sámy (Laponce), nejstarší etnickou skupinu žijící v Laponsku. Určitě jste už slyšeli o jízdě za psím spřežením. Ve Švédsku máte možnost se projet za sobím spřežením!

Proč je Švédsko známé pro běžecké lyžování?
Švédsko profituje ze své výhodné polohy a z toho vyplývajících sněhových podmínek. I v nižších polohách není sníh v zimě žádnou zvláštností. Tím jsou podmínky pro tento severský sport zaručeny. Ne jen tak pro nic za nic je Švédsko zemí, odkud běh na lyžích pochází. Běžky se původně začaly používat jako dopravní prostředek v zimě. Mnoho šampiónů v běžkaření pochází právě ze Švédska. Není divu, když mají perfektní podmínky k tréninku přímo přede dveřmi. Jste fanoušci běžek? Tak je zimní dovolená ve Švédsku to pravé pro Vás!
Lyžařský areál
Ve Švédsku najdete lyžařská střediska, jako z pohádkové knížky - konce neberoucí kopce, nádherná krajina a skvostné výhledy potěší každého lyžaře. Moderní vleky a prvotřídně upravované sjezdovky udělají také své a tak je vysoká pravděpodobnost, že si ze dvé dovolené odvezete jedinečné krásné vzpomínky.

Švédsko a běžecké lyžování k sobě patří jako Pipi Dlouhá Punčocha a Pan Nilsson a to především díky známým závodům Vasův běh, které se konají již od roku 1922. Aby však nevznikl nesprávný dojem, možností pro sjezdové lyžování je tu také habaděj. Charakteristikou lyžařských středisek je jejich poměrně nízká nadmořská výška. Lyžovat se začíná 400 m n.m. a nejvýše položeným lyžařským střediskem je Åre s 1 277 m n.n. - což je vcelku podstatně níž, než známá alpská střediska. Přesto se bavíme o vysoké jistotě sněhu a lyžařské sezóně od půli listopadu do konce dubna.

Nejznámější a největší lyžařská střediska jsou Åre a Sälen, každé se 100 km sjezdovek. Åre je také dějištěm Světového mistrovství v lyžování a FIS Světového poháru ve freestylu, což jej proslavilo až daleko za hranice Švédska. Sälen je středisko velmi pestré a zahrnuje celkem čtyři lyžařské areály: Lindvallen, Högfjället, Tandådalen a Hundfjället. Každé z nich má své silné stránky. Tandådalen má například jeden z nejrozmanitějších snowparků Švédská, Lindvallen je jako dělaný pro rodiny a nabízí terén pro děti s vlastními vleky a profesionálním hlídáním.

Åre bylo již dvakrát dějištěm Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování (1954 a 2007) a v roce 2008 se zde pořádal FIS Světový pohár ve freestylu.
Jídlo a pití
Na švédských stolech vládne vydatná domácí kuchyně ("husmanskost"). K tomu patří samozřejmě i známé masové kuličky Köttbullar, které se podávají s brusinkovou omáčkou a jsou naprosto vynikající. Ryby jako je losos nebo sleď hrají ve švédské kuchyni také velkou roli. Mlsní Švédi jedí jen tak a nebo jako dezert tradiční skořicové šneky Kanelbullar nebo perník.

V typické švédské kuchyni najdeme elementy z kultury a geografie. Na severu jedí spíš maso, hlavně divočinu a soby. Pochází odtud i křupavý chléb, který tu člověk zakoupí v těch nejrůznějších variantách. Oblíbené nápoje jsou káva a domácí ovocné šťávy z jablek a mléko. Lehké alkoholické nápoje lze zakoupit v supermarketech. Mezi ty nejoblíbenější patří bylinkové kořalky a pivo.
Kultura
Švédsko, to jsou červené dřevěné domky s barevnými zahrádkami, jsou to losy a malé vesničky jako z knížek Astrid Lindgrenové. Ano, Astrid Lindgrenová, zřejmě nejznámější Švédka, byla onou osobou, která nám Švédsko přiblížila už v dětství. Z jejích příběhů se děti radují ještě dnes. Vyplatí se vydat po jejích stopách. V provincii Småland se nachází její rodiště Vimmerby, kde lze navštívit i její tehdejší bydliště. Na její počet byl postaven dokonce zábavný park "Astrid Lindgren Värld". Za návštěvu stojí také Sevendstorp aneb Bullerbyn. Touhle vesničkou, skýtajíc deset stálých obyvatel a ve které vyrůstal spisovatelčin tatínek, se nechala inspirovat pro její knížku "Děti z Bullerbynu". Lönnberga, domov malého Emila, za to existuje doopravdy. Statek Katthult je však v nedalekém Gibberydu.

Kdo si na tahle malá a rozkošná městečka a vesničky potrpí, tomu lze doporučit i výlet do Luleå. Zdejší historické jádro města patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Vesnička skýtá kolem 500 starých, červených, dřevěných domků, které jsou postaveny kolem kamenného kostela. Chatičky byli za starých časů určeny jako možnost noclehu návštěvníkům kostela, kteří sem zavítali z daleka.

Pokud se zajímáte o Sámskou tradici, pak si nenechte ujít Jokkmokk. Středisko je známé jako centrum sámské kultury a proslulo se v první řadě svým každoročním zimním trhem "Vintermarknad", který se pořádá již od roku 1605. Jde o jede z nejstarších trhů na světě.

Magnetem a kouzlem přitažlivosti tu však nejsou pouze tradiční vesničky. Jsou to také metropole. Všem vpřed samozřejmě Stockholm. Vyplatí se navštívit muzeum Vasa, kde se každý rok předává Nobelova cena a ani dospělí by neměli zanevřít na návštěvu pohádkového muzea Junibacken, kde se můžete projít po Vile Vilekule. Nezapomenutelná bude také procházka po jádru města Gamla Stan, kde se mimo jiné nachází královský palác. Stejně tak lákavá je i návštěva Göteborgu, druhého největšího města Švédska. Výběr muzeí je tu opravdu pestrý, mimo jiné experimentální muzeum Universeum, designové muzeum Rökkska a Volvo muzeum. Že nechcete do muzea, ale raději na nákupy? To nebude problém v Nordstanu, největším nákupním centru Skandinávie.

Kdo by se rád podíval do dávné historie, tomu Švédsko sice nenabídne jízdu časovým strojem, ale spoustu krásných zámků, ve kterých je spousta stop po minulosti. V dnešní době dobře využitý zámek je Drottningholm, trvalé bydliště královské rodiny. Jedním z nejkrásnějších barokních zámku je Skokloster. Do doby bronzové se můžete mrknout, navštívíte-li Tanum. Právě tady se můžete vydat po stopách skalních rytin, kterých tu je na 350. Na hrbu mají dobrých 3 000 let a je jasné, že i ony jsou součástí kulturního dědictví UNESCO.
Slevy
Slevy
• Studio - 4 os., BS - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-7 let 100%
• 8-15 let 30%

• Apartmán - 6 os., BS - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-7 let 100%
• 8-15 let 30%

• Apartmán - 8 os., BS - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-7 let 100%
• 8-15 let 30%

• Apartmán - 11 os., BS - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-7 let 100%
• 8-15 let 30%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Nahrávám...