Dahab

Detail destinace

Dahab Egypt - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 10 290 Kč - 30 990 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Sharm el Sheikh - transparent 33° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Máte rádi Egypt? Už jste navštívili všechny známé destinace, jako například Hurghadu, nebo Sharm El Sheigh? Vyzkoušejte Dahab. Je báječnou destinací, která Vám splní Vaše přání, navštívit Egypt, užít si báječnou dovolenou na pobřeží Rudého moře a přesto mimo velká turistická centra. Dahab je, na rozdíl od ostatních pobřežních městeček Egypta, které spíše bývaly rybářskými vesničkami, bývalou Beduínskou osadou na pobřeží Rudého moře.

Objednejte si zájezd do Dahabu a užijte si pohody!

Zlatý Dahab

Dahab v překladu znamená zlato. A není to jen synonymum pro zlatavý písek, který je krásně zlatavý v celém Egyptě. Ale především pro bývalé doly v horách, které jsou z Dahabu vidět, kde se skutečně zlato těžilo a tento lesklý kov zdobí nejednu velmi vzácnou Egyptskou památku, či historický artefakt.

V Dahabu se nudit nebudete

Dahab je rájem všech, kteří milujete vodní sporty. Především windsurfing je zde velice oblíbený, podobně jako v Marsa Alam. Díky poloostrovu, na kterém se Dahab nachází, vanou zde celý den příjemné jižní větry. Toto stálé proudění vzduchu, tvoří ideální podmínky pro provozování windsurfingu v Egyptském Dahabu.

Dahab je ale hlavně, výchozí destinací pro všechny, kteří milujete potápění. Místní věhlasná „Blue hole“ (Modrá díra) láká do svých hlubin nejednoho odvážného potápěče. Také množství zachovalých korálových útesů a barevného podvodního světa, láká Dahab, podobně jako Taba, každoročně spousty vyznavačů tohoto sportu. Dahab je ale také vhodný pro ostatní sporty, jako je například:

  • Windsurfing
  • Vodní lyžování
  • Vodní skútry
  • Rybaření

Co ještě v Dahabu?

Egyptský Dahab je také skvělým místem pro ty, kteří se nemusí nořit do modrých hlubin Rudého moře, ani zdolávat větrné poryvy na mořské hladině na windsurfu. Dahab je milým městečkem, které Vám nabízí množství příjemných pláží s jemným písečkem a úžasné koupání v čistém moři, podobně jako například v Marsa Alam.

Dahabu se můžete projít a navštívit některou z typických kaváren, či ochutnat tradiční Egyptskou vodní dýmku. Oblíbený je také výlet do nedaleké pouštní oázy. Skvěle si pak dokážete představit, jaké to Beduíni opravdu mají. Když se vydávají napříč pouští a musí překonávat nástrahy nezkrotné pouště. Vy si to v Dahabu můžete vyzkoušet na vlastní kůži také.

Výsledky hledání
Náš tip
Happy Life Village

Happy Life Village

Egypt » Sharm El Sheikh » Dahab

86 termínů / 62 Last minute / 22 First minute

Strava: PL, Al Odlet: PRG, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Swiss Inn Resort Dahab

Swiss Inn Resort Dahab

Egypt » Sharm El Sheikh » Dahab

40 termínů / 40 Last minute / 0 First minute

Strava: PL, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM


další nabídky >