Thajsko

Detail státu

Thajsko Thajsko - transparent

Nabízíme 372 ubytovacích kapacit za cenu 3 990 Kč - 465 790 Kč.

Destinace:

Chcete zažít opravdovou exotiku? Poznávejte Thajsko! Tady se setkáte s exotickými kráskami, výjimečně lahodnou, ale ostrou kuchyní, krásnými plážemi, průzračným azurově modrým mořem s bohatým podmořským životem a hlavně hodně zvláštními paláci a buddhistickými chrámy. Thajsko je země úsměvů, kde se nikam nespěchá a všichni jsou na Vás vlídní. Nechejte se vtáhnout do víru velkoměsta – Bangkoku, kde nesmíte vynechat pověstné Uličky lásky. Poznávejte krásné ostrovy a pláže v jižní části Thajska. Nebo se naopak vydejte na sever do tzv. Zlatého trojúhelníku. Thajsko si Vás natolik připoutá, že se Vám ani nebude chtít zpátky domů.

Geografie Thajska

Thajsko leží v jihovýchodní Asii a zaujímá rozlohu asi 513.000 km2. Na severozápadě sousedí s Myanmarem (dříve Barma) a severo-východě s Laosem. Východním sousedem je Kambodža a na jihu naopak Malajsie. Hlavním městem Thajska je Bangkok, kde žije zhruba 12 mil. obyvatel z celkového počtu asi 60 mil. lidí. Kromě pevninské části Thajska zemi tvoří také mnoho ostrovů, které rozhodně stojí za návštěvu. Na západě je Thajsko omýváno vlnami Andamanského moře, kde se mimo jiných ostrovů nacházejí Phuket, Phi-phi a letovisko Krabi. Naopak východní pobřeží vytváří Thajský záliv a zde je nejnavštěvovanějším ostrovem Ko Samui.

Nejzajímavější místa Thajska

  • Hlavní město Bangkok, které má přezdívku Město andělů, je největším a nejlidnatějším městem Thajska. Zde najdete spoustu zajímavých památek a buddhistických chrámů. Rozhodně za návštěvu stojí Královský palác s chrámem Wat Phra Kaeo, Wat Pho se sochou ležícího Buddhy, Wat Arun ozdobený miliony střípky z porcelánu, Wat Traimit se sochou sedícího Buddhy ze zlata, která váží 5 tun. Nesmíte si nechat ujít projížďku po řece Chao Phraya, kde Vám budou Thajci z malých lodiček neustále nabízet suvenýry a také jídlo.

 

  • Večer se nechte zavézt tuk-tukem do Uliček lásky, Patpongu, kde můžete navštívit četné bary s go-go tanečnicemi, striptýzové bary, kde se Vám předvádí i mladíci a přitom na místním tržišti můžete utrácet za zaručeně pravé značkové oblečení a hodinky. Připravte se na neustálý hluk a ruch v místních ulicích, které jsou plné stánků s jídlem. Pokud si troufáte, určitě ochutnejte něco přímo ze stánku, ale připravte se, že kuchyně Thajska je opravdu hodně ostrá….

 

  • Pattaya – centrum sexuální turistiky, asi 147 km od Bangkoku, kde si ale samozřejmě můžete užít i pohodovou dovolenou s koupáním a odpočinkem na městské pláži. Večer můžete vyrazit do jedné z četných restaurací, které se specializují na mořské plody, a Vy si jen ukážete, na kterého kraba či rybu máte chuť a už ji pro Vás thajský kuchař připravuje! Na pěší zóně buďte připraveni na dívky a chlapce, kteří Vás budou neustále lákat do barů a dalších podniků, které se specializují na noční zábavu. I toto je Thajsko…

 

  • Ostrov Phuket – má rozlohu asi 810 km2 a je nejvyhledávanějším místem Thajska kvůli svým plážím, krásnému čistému moři, bohatému podmořskému životu, skvělým hotelům, dobré infrastruktuře, rušnému nočnímu životu a samozřejmě také kvůli místním kráskám a celkově vlídným lidem.

 

  • Ostrovy Phi-phi – zde můžete strávit buď část svého pobytu v Thajsku či sem zavítáte pouze na jeden den, fakultativní výlet, z Phuketu. Každopádně nesmíte vynechat pláž Maya, která se objevila i ve filmu Pláž s Leopardem di Capriem.

 

  • Ostrov Ko Samui – nachází se na východě, v Thajském zálivu a je oblíbený kvůli sněhobílým plážím, blankytně modrému moři, skvělé kuchyni a také možnosti ubytování v idylických hotelích a bungalovech.

Dovolená v Thajsku

Ať už si vyberete jakoukoliv destinaci v Thajsku, nebudete zklamáni. Určitě zde dostanete to, co si představujete pod pojmem exotická dovolená – písečné pláže lemované palmami, křišťálové moře, bohatý podmořský život, luxusní ubytování či v přírodě zasazené bungalovy, skvělou pikantní kuchyni, usměvavé místní lidi a poznáte úplně jinou kulturu a architekturu.

Thajsko je opravdu úžasná země, kde si budete připadat jako očarovaní. Využijte široké nabídky fakultativních výletů, projeďte se na slonovi a hlavně hodně fotografujte!

Ubytováníhotelích všech cenových kategorií. Stravování formou polopenze nebo plné penze.

Výsledky hledání
Náš tip
Royal Cottage Residence

Royal Cottage Residence

Thajsko » Koh Samui

350 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní

Náš tip
Samui Buri Beach Resort

Samui Buri Beach Resort

Thajsko » Koh Samui

2823 termínů / 30 Last minute / 1124 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Anantara Hua Hin

Anantara Hua Hin

Thajsko » Hua Hin

774 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Rawi Warin Resort and Spa

Rawi Warin Resort and Spa

Thajsko » Koh Lanta

792 termínů / 60 Last minute / 87 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Centara Grand Beach Resort & Villas Krabi

Centara Grand Beach Resort & Villas Krab…

Thajsko » Krabi

1707 termínů / 42 Last minute / 773 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Anantara Bophut Resort Koh Samui

Anantara Bophut Resort Koh Samui

Thajsko » Koh Samui

1189 termínů / 145 Last minute / 429 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Pattaya Garden

Pattaya Garden

Thajsko » Pattaya

978 termínů / 100 Last minute / 878 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Narai

Narai

Thajsko » Bangkok

1046 termínů / 0 Last minute / 572 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Royal Hotel

Royal Hotel

Thajsko » Bangkok

1143 termínů / 0 Last minute / 710 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Pimalai Resort & Spa

Pimalai Resort & Spa

Thajsko » Koh Lanta

939 termínů / 272 Last minute / 60 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM


další nabídky >